Kanada, Türkiye’ye Silah İhracatını Yeniden Başlatıyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanada hükümeti, Türkiye’ye satış yapmak isteyen savunma sanayi firmalarına yönelik 2020’den bu yana uyguladığı ihracat kısıtlamalarını kaldırdı. Bu karar, Türkiye’nin İsveç’in NATO üyeliğini onaylamasının ardından alındı. Türkiye ile Kanada arasında aylar süren görüşmelerin sonucunda ocak ayında anlaşmaya varıldı. Bu anlaşma ile Kanada hükümeti, Türkiye’ye silah ihracatı kontrollerini kaldırdı, hatta IHA optik ekipmanlarını da dahil etti. Bu adımın ardından Türkiye ile Kanada arasındaki silah ticareti yeniden başlamış oldu.

Türkiye’nin İsveç’in NATO üyeliğini onaylamasının ardından Kanada’nın Türkiye’ye silah ihracatına yeniden başlaması, uzun süren diplomatik görüşmelerin sonucunda gerçekleşti. Ocak ayında Türkiye ile Kanada, silah ticaretini düzenleyen bir anlaşmaya vardı. Kanada hükümeti, bu anlaşmanın ardından Türkiye’ye karşı uyguladığı silah ihracatı kısıtlamalarını kaldırdı ve bu kısıtlamalar arasında IHA optik ekipmanları da yer alıyordu.

Türkiye ile Kanada arasındaki uzun süren görüşmelerin ardından kanada, Türkiye’ye silah ve savunma sanayii ihracatı yasağını kaldırdı. Bu karar, IHA optik ekipmanlarını da kapsayacak şekilde alındı. Bu anlaşma ile Türkiye ile Kanada arasındaki ticari ilişkilerde yeni bir dönem başlamış oldu. Bu gelişme, savunma sanayi firmaları için yeni fırsatlar doğuracak.

Türkiye ile Kanada arasında yapılan uzun ve zorlu görüşmelerin ardından Kanada, Türkiye’ye silah ihracatı kısıtlamalarını kaldırdı. Bu karar, IHA optik ekipmanlarını da kapsayacak şekilde alındı ve Türkiye’nin savunma sanayi firmaları için yeni bir fırsat yarattı. Bu durum, Türkiye’nin savunma sanayi alanında uluslararası alanda kendi üretimlerini sergilemesi ve ihracatını arttırmasına olanak tanıyacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kanada, Türkiye’ye Silah İhracatını Yeniden Başlatıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!