KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: İzolasyonlar Kalkarsa Turist Sayımız Artar!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yönelik uluslararası engellemeler, ülkeye turist akışını engelliyor. Kıbrıs Türklerinin maruz kaldığı çifte standartların sonlandırılması için diplomatik çalışmalar devam ediyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Berlin’de düzenlenen Uluslararası Turizm Borsası Fuarı’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu. Tatar, KKTC’ye uygulanan izolasyonların kaldırılması durumunda turist sayısında önemli bir artış olacağını belirtti.

Tatar, mevcut engellerin kalkması halinde KKTC’nin turist sayısında büyük bir artış yaşayacağını vurgulayarak, şu anda ülkeye 1,5 milyon turistin geldiğini ve çoğunun Türkiye’den geldiğini ifade etti. Konaklama sürelerinin uzatılması ve turist sayısının 5 milyona ulaşması durumunda Kıbrıs’ın çok farklı bir yer haline geleceğini söyledi. Tatar, KKTC’nin yılın 11 ayında turist çekebileceğini ve özellikle soğuk ülkelerden gelen turistler için Kıbrıs’ın her dönem denize girilebilecek bir yer olduğunu belirtti.

Kıbrıs Türk halkının hala haksızlığa uğradığını dile getiren Tatar, ülkeye direkt uçuşların olmamasının turist sayısını olumsuz etkilediğini söyledi. İngiltere’den Güney Kıbrıs’a direkt uçuş olmasına rağmen Kuzey Kıbrıs’a bu imkanın sağlanmadığını belirten Tatar, İstanbul’un önemli bir merkez haline geldiğini ve bu sayede İstanbul üzerinden yapılan uçuşlarla turistlerin kolayca Kıbrıs’a ulaşabildiğini ifade etti.

Tatar, Kuzey Kıbrıs’a yapılan önemli yatırımlara dikkat çekerek, ülkenin marka değerini artırmak için çalışmaların sürdüğünü belirtti. İzolasyon ve kısıtlamaların KKTC’nin tanıtımını zorlaştırdığını ifade eden Tatar, Berlin’deki fuarlarda ülkenin turizm potansiyelini sergileyerek dünya çapında tanıtımını yapabildiklerini söyledi. Emlak sektöründe yatırım yapılmasının cazip olmasına rağmen, Tatar ciddi kuralların olduğunu ve istismarları önlemek için düzenlemeler yapacaklarını söyledi. Yabancıların ada üzerindeki mülk alımlarının belirli kurallara tabi olduğunu ve bu kuralları ihlal edenlerle ilgili önlemler alacaklarını belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: İzolasyonlar Kalkarsa Turist Sayımız Artar!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!