Kremlin Sözcüsü Macron’a Sert Yanıt Verdi: Fransa Ukrayna’ya Müdahale Ediyor mu?

65f4303269323783.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş, iki seneyi aşkın bir süredir devam ediyor. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransız basınına yaptığı açıklamada Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı kazanmasını engellemeye hazır olduklarını belirtmişti. Macron, müttefiklerine yardımları sınırlandırmama çağrısında bulunmuştu. Bunun üzerine Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Fransa’nın Ukrayna’daki çatışmaya daha fazla sürüklendiğini ifade etti.

Peskov, “Fransa, Ukrayna’daki çatışmaya giderek daha fazla sürükleniyor” diyerek, Fransa’nın artık Ukrayna’daki çatışmaya dahil olduğunu ve bu durumda Paris’in Moskova’nın rakibi haline geldiğini belirtti. Macron’un açıklamalarını anlayışla karşıladıklarını belirten Peskov, Rusya’nın Fransa için bir rakip olduğunun Fransa’nın Ukrayna’daki savaşa daha derin bir şekilde dahil olmasıyla açıkça ortaya çıktığını ifade etti. Fransa’nın dolaylı olarak savaşa dahil olduğunu belirten Peskov, Macron’un açıklamalarının Rusya’ya daha derin bir müdahaleye hazır olduklarının sinyalini verdiğini belirtti.

Haber kaynağı olarak İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından yayınlanan habere göre, Macron’un Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı kazanmasını engellemeye hazır olduklarını belirten açıklamalarına Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’dan yanıt geldi. Peskov, Fransa’nın Ukrayna’daki çatışmaya daha fazla sürüklendiğini vurgulayarak, Fransa’nın artık savaşa doğrudan dahil olduğunu ve bu durumda Moskova ile Paris arasında rakip bir konum oluştuğunu ifade etti.

Peskov, Macron’un Fransa’nın Rusya için bir rakip olduğunu düşündüğünü ve Fransa’nın Ukrayna’daki çatışmaya müdahale etmesiyle bu durumun daha açık bir şekilde ortaya çıktığını belirtti. Macron’un açıklamalarından savaşa derinlemesine dahil olmaya hazır olduklarının sinyalini aldıklarını söyleyen Peskov, Fransa’nın artık savaşın bir tarafı haline geldiğini belirtti. Peskov, Fransa’nın Ukrayna’daki çatışmaya müdahil olduğunu düşündüğünü ve Macron’un açıklamalarının Fransa’nın Rusya’ya daha fazla müdahalesi için işaret olduğunu söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kremlin Sözcüsü Macron’a Sert Yanıt Verdi: Fransa Ukrayna’ya Müdahale Ediyor mu?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!