Kremlin Sözcüsü: Türkiye Bizim İçin Önemli Ekonomik Ortağımız

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 12 Şubat tarihinde Türkiye’yi ziyaret edeceğini duyurdu. Bu ziyarette Rusya-Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin ele alınacağını söyleyen Peskov, ilişkilerin tüm detaylarının gündemde olacağını belirtti. Kremlin Dış Politika Danışmanı Yuriy Uşakov ise Putin’in ziyaretinin şubatta gerçekleşmesi için hazırlık yapıldığını açıklamıştı.

Peskov, Putin’in Türkiye ziyaretinde Türkiye’de gaz merkezinin kurulmasına yönelik yol haritası ve Rusya-Türkiye arasında ortak bir banka kurulması gibi konuların ele alınıp alınmayacağına yönelik soruyu yanıtlarken “Tüm bu konular gündemde olacak.” ifadesini kullandı. Ayrıca Türkiye ile Rusya arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin tüm unsurlarının istişare edileceğini belirtti ve “Türkiye bizim önemli ticari ve ekonomik ortağımızdır. Bu ilişkilerin tüm detayları gündemde olacaktır.” dedi.

Puti’nin Türkiye ziyareti öncesinde, bu ziyaretin ilişkileri daha da güçlendireceği ve ticari ilişkilerin artmasına katkı sağlayacağı tahmin ediliyor. Kremlin Sözcüsü Peskov’a göre, bu ziyaret Rusya-Türkiye arasındaki ilişkilere yeni bir ivme kazandıracak.

Türkiye ile Rusya arasındaki bu ticari ve ekonomik ilişkilerin güçlenmesi, enerji, turizm, savunma sanayii gibi birçok alanda iş birliğinin artmasını sağlayacak. Putin’in Türkiye ziyaretinde ele alınacak olan konular arasında ticaret, enerji iş birliği ve savunma sanayii iş birliğinin yanı sıra, Türkiye’de gaz merkezinin kurulması ve ortak bir banka kurulması gibi konular yer alıyor.

Bu ziyaret, 2019’da Türk Akımı doğalgaz boru hattının faaliyete geçmesinin ardından Rusya-Türkiye ilişkilerindeki olumlu atmosferin devam etmesine de katkı sağlayacak. Putin’in Türkiye ziyareti, iki ülke arasındaki iş birliğinin artarak devam edeceğini gösteriyor. Kremlin Sözcüsü Peskov’un açıklamalarına göre, Türkiye’nin Rusya için önemli bir ticari ve ekonomik ortak olduğu belirtiliyor ve bu ilişkilerin güçlenmesi için ziyaretin önemli bir fırsat olduğu vurgulanıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kremlin Sözcüsü: Türkiye Bizim İçin Önemli Ekonomik Ortağımız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!