Luis Diaz’ın babası rehin alındıktan sonra serbest bırakıldı

Luis Diaz’ın babası rehin alındıktan sonra serbest bırakıldı

Liverpool futbolcusu Luis Diaz’ın babası Luis Manuel Diaz, Kolombiya’da silahlı isyancı örgüt ELN tarafından kaçırılmıştı. Ancak Diaz, Cesar yönetim bölgesine bağlı Valledupar kenti kırsalında aracılara teslim edilerek serbest bırakıldı. ELN, Diaz’ı insani bir heyete teslim etti ve askeri helikopterle ailesinin yaşadığı La Guajira yönetim bölgesine götürüldü. Bu gelişme üzerine Diaz’ın aile mensupları ve komşuları büyük sevinç yaşadı.

Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, sosyal medya hesabından bu gelişmeye memnuniyetini dile getirerek, “Yaşasın özgürlük ve barış.” ifadesini kullandı. Liverpool futbolcusu Diaz’ın anne ve babası, Barrancas kasabasında araçlarıyla seyahat ederken ELN üyeleri tarafından kaçırılmıştı. Futbolcunun annesi Cilenis Marulanda kısa süre sonra serbest bırakılmıştı.

Babası kaçırılan futbolcu Luis Diaz, Kolombiya’da silahlı isyancı örgüt ELN tarafından kaçırılan babası Luis Manuel Diaz’ın serbest bırakıldığını öğrenince büyük sevinç yaşadı. Diaz, babasının serbest bırakılmasının ardından Kolombiya’nın La Guajira yönetim bölgesine gitmek üzere askeri helikopterle yola çıktı.

Liverpool futbolcusu Luis Diaz’ın babasının Kolombiya’da kaçırılmasının ardından, ELN Diaz’ı insani bir heyete teslim etti. Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro ise bu gelişmeye memnuniyetini dile getirerek, “Yaşasın özgürlük ve barış.” ifadesini kullandı. Bu olayın ardından Diaz’ın aile mensupları ve komşuları büyük sevinç yaşadı. Futbolcunun annesi Cilenis Marulanda kısa süre sonra serbest bırakılmıştı ancak babası Luis Manuel Diaz 28 Ekim’de kaçırılmıştı.

Yorum gönder

You May Have Missed