Mercedes, İsrail’in Gazze’ye yaptığı yardıma finansal destek sağladı.

Mercedes, İsrail’in Gazze’ye yaptığı yardıma finansal destek sağladı.

Mercedes-Benz’in Genel merkezi Almanya’nın Stuttgart kentinden olduğunu belirtildi. İsrail ordusunun ABD ve diğer Batılı ülkelerden maddi ve askeri destek almakta olduğu için Gazze’de sivillerin ölümüne katkıda bulunduğu belirtilmiştir. Mercedes-Benz CEO’su Ola Kaellenius, bu durumun son günlerde çeşitli kurum ve kuruluşlarla temasa geçtiklerini ve Gazze’deki mağdurların en azından bir nebze olsa hafifletilmesine katkıda bulunmak istediklerini paylaşmıştır. Mercedes-Benz, United Hatzalah kuruluşunun yanı sıra bölgedeki insani yardımları koordine eden Alman Kızılhaçı’na toplam 1 milyon euro bağışta bulunmuştur.

CEO Kaellenius, “kurtarma araçlarının satın alınmasına yönelik yardım kuruluşları United Hatzalah’ın yanı sıra, kardeş kuruluşlarla birlikte bölgedeki insani yardımları koordine eden Alman Kızılhaçı’na toplam 1 milyon euro bağışta bulunuyor” ifadelerini kullanmıştır. Ayrıca söz konusu kuruluşun İsrail genelinde gönüllülük esasına dayalı acil tıbbi hizmet kuruluşu olduğu ve Tel Aviv’deki Ar-Ge tesisinin ekibiyle sürekli iletişim halinde olunduğunu belirtmiştir. Mercedes yetkilisi Kaellenius, “Şiddete maruz kalan ve sevdiklerini kaybetmenin yasını tutan herkesin yanında olduğunu ve düşüncelerinin çok sayıda yaralı, kaçırılanlar ve onların aileleriyle birlikte olduğunu” vurgulamıştır.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un Gazze’de ateşkesi doğru bulmadığını belirttiği ve “Almanya’da Yahudilere saldıran herkes, hepimize saldırıyor demektir” ifadelerini kullandığı aktarılmıştır. Ayrıca Mercedes’in İsrail merkezli kuruluşa maddi yardımda bulunduğunu söyleyen Kaellenius, Orta Doğu’daki barışa olası yansımaları konusunda endişeli olduğunu ifade etmiştir. Ayrıca Mercedes’in United Hatzalah’a 1 milyon euro bağışta bulunduğu bilgisi paylaşılmıştır.

Yorum gönder

You May Have Missed