Meta Güvenlik Ekibini 4 Katına Çıkardı ve Reklamlara İzin Verilmeyecek – İşte Detaylar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meta’nın AB işlerinden sorumlu başkanı Marco Pancini, şirketin güvenlik alanına yaptığı yatırımların artmasıyla birlikte global ekibin boyutunu dört katına çıkardıklarını açıkladı. Şirketin 40.000 kişilik ekibi içerisinde mühendislik, veri bilimi ve hukuk alanlarında uzmanlar bulunmaktadır. AB çapında 26 farklı doğrulama kuruluşuyla çalışan firma, Bulgaristan, Fransa ve Slovakya merkezli üç yeni ortağı daha bünyesine katacağını duyurdu.

Pancini, sosyal medyada yer alan manipülatif içeriklere karşı alınan önlemleri de açıkladı. Bu tür içeriklerin uyarı etiketleriyle donatılacağını ve reklamlara izin verilmeyeceğini vurguladı. Reklamların seçimlerin meşruiyetini sorgulayamayacağını, zafer iddialarında bulunamayacağını ve seçim süreçlerini sorgulayamayacağını belirtti. Yapay zeka tarafından üretilen yanıltıcı içeriklerin yaygın olduğunu ve bu konuda diğer şirketlerle ortak standartlar ve yönergeler geliştirmeye odaklandıklarını ifade etti.

Meta’nın güvenlik alanındaki yatırımlarının artmasıyla birlikte AB çapında çalışan ekibinin sayısının dört katına çıkarıldığı bilgisi verildi. Bu genişleyen ekip içerisinde mühendislik, veri bilimi ve hukuk alanlarında uzmanlar bulunmaktadır. Şirket, şu anda 26 doğrulama kuruluşuyla çalışmakta olup Bulgaristan, Fransa ve Slovakya merkezli üç yeni ortağını daha bünyesine katacağını duyurdu.

Manipülatif içeriklere karşı alınan tedbirlerle ilgili olarak şirketin başkanı Pancini, sosyal medyadaki bu içeriklere yönelik önlemleri detaylandırdı. Uyarı etiketleriyle donatılacak olan bu içeriklerin daha az dikkat çekici hale getirileceği ve reklamlara izin verilmeyeceği belirtildi. Reklamların seçim süreçlerini sorgulamaya yönelik herhangi bir iddiada bulunamayacağını ve yapay zeka tarafından üretilen yanıltıcı içeriklerin yayılmasını engellemek adına diğer şirketlerle işbirliği içerisinde olduklarını açıkladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Meta Güvenlik Ekibini 4 Katına Çıkardı ve Reklamlara İzin Verilmeyecek – İşte Detaylar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!