Milli Futbol Takımı İçin Çalışma Dönemi Başlıyor

Milli Futbol Takımı İçin Çalışma Dönemi Başlıyor

Türkiye Milli Takımı, Almanya ve Galler ile oynayacağı maçların hazırlıklarına başlıyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıklamasına göre, milli takım, Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde kampa girecek. İlk antrenman bugün basına kapalı olarak gerçekleşecek. A Milli Futbol Takımı, EURO 2024’e katılmayı garantiledi ve Almanya ile 18 Kasım Cumartesi günü Berlin’de özel maçta, Galler’le de 21 Kasım Salı günü eleme grubunun son maçında Cardiff’te karşılaşacak.

Milli takımın Almanya ve Galler maçlarının aday kadrosunda birçok önemli futbolcu bulunuyor. Kaleciler arasında Altay Bayındır, Ertaç Özbir, Mert Günok ve Uğurcan Çakır yer alırken; defansta Ferdi Kadıoğlu, Zeki Çelik, Abdülkerim Bardakçı, Cenk Özkacar, Çağlar Söyüncü, Kaan Ayhan, Ozan Kabak, Samet Akaydın, Eren Elmalı ve Rıdvan Yılmaz aday kadroda bulunuyor. Orta sahada ise Berat Özdemir, Berkan Kutlu, Emre Akbaba, Hakan Çalhanoğlu, İsmail Yüksek ve Salih Özcan görev alacak. Forvette ise Abdülkadir Ömür, Cengiz Ünder, İrfan Can Kahveci, Yusuf Sarı, Barış Alper Yılmaz, Kerem Aktürkoğlu, Kenan Yıldız, Bertuğ Yıldırım ve Yusuf Yazıcı yer alıyor.

Milli takımın hazırlıkları bugün yapılacak antrenmanlarla başlayacak ve kamp Riva’da gerçekleşecek. EURO 2024’e katılma başarısı gösteren milli takım, Almanya ve Galler maçlarının hazırlıklarına büyük bir kararlılıkla devam ediyor. Aday kadrodaki birçok önemli isim, milli takımın hedeflerine ulaşmak için sahada yer alacak. Almanya ve Galler maçları, milli takımın önemli bir sınavı olacak ve tüm futbolseverlerin heyecanla beklediği müsabakalar arasında yer alıyor.

Yorum gönder

You May Have Missed