Murat Kurum, İstanbul medya temsilcileriyle buluşmasında projelerini anlattı: “İstanbul’un kaynaklarını algı yönetmek için kullanmak yerine gerçek belediyecilik hizmetleri için kullanacağız”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhur İttifakı’nın İstanbul belediye başkan adayı olan Murat Kurum, medya sektöründeki genel yayın yönetmenleri ile Haliç Kongre Merkezi’nde bir araya geldi. Ensonhaber Medya Grup Başkanı Serkan Kalemciler de programa katıldı. Toplantıda Kurum, İstanbul için yapmayı planladığı projeler hakkında konuştu ve İstanbul’un kaynaklarını gerçek belediyecilik hizmetleri için kullanacaklarını belirtti.

Konuşmasına geçtiğimiz yılın depremleri için baş sağlığı dileyerek başlayan Kurum, depremlerin gösterdiği gerçekleri vurguladı. Projelerine Siztem İstanbul konsepti üzerinden yaklaşıp İstanbul sakinlerinin beklentilerini dikkate aldığını belirtti. Kurum, 10 ana başlık altında projelerini açıkladı. “Uğraştıran Değil Ulaştıran İstanbul” kapsamında yeni metro hatları, metrobüs ve tünellerin yapılacağını, afetlere dirençli konutların inşa edileceğini ve sosyal belediyecilik uygulamalarının hayata geçirileceğini söyledi.

Ayrıca Kurum, İstanbul’un su krizine karşı korunmasını sağlayacak su yönetimi projelerinden, sıfır atık hedefini gerçekleştirecek yatırımlardan ve tarihine sahip çıkacak projelerden bahsetti. Konuşmasının devamında İstanbul halkının heyecan ve umut duymasının projelerinin açıklanmasının bir sonucu olduğunu belirtti.

Kurum, yaptıkları tüm projelere SİZTEM İstanbul konsepti üzerinden yaklaştıklarını ve mazeret belediyeciliği yapmayacaklarını ifade etti. Aynı zamanda, mevcut İstanbul yönetiminin gerçek belediyecilik yerine siyasi hedeflerini ön sıraya koymasının başarısızlığa neden olduğunu belirttiği gibi, İstanbullu’nun çaresiz olmadığını vurguladı. SİZTEM anlayışıyla hizmet edeceklerini ve insanı özne olarak merkeze alan bir yönetim vizyonu oluşturacaklarını söyledi. Kurum konuşmasını, İstanbul’un sorunlarını çözmek için ortaya koydukları bütüncül bir şehir felsefesiyle tamamladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Murat Kurum, İstanbul medya temsilcileriyle buluşmasında projelerini anlattı: “İstanbul’un kaynaklarını algı yönetmek için kullanmak yerine gerçek belediyecilik hizmetleri için kullanacağız”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!