Murat Kurum’dan İmamoğlu’na sert sözler: “Korktular ve alelacele…”

65f6173f4185d577.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Sancaktepe – Yenidoğan metro hattı üzerine yaptığı açıklamalara cevap verdi. Kurum, İmamoğlu’nun hafriyat döktüğü metro hattıyla ilgili olarak, “Öyle korktular ki şimdi alelacele hattın ismini değiştirdiler. Sonra da sözde ‘Yapım Çalışmalarına Başlama Töreni’ yaptılar.” dedi. Bu olayın arkasında seçim korkusunun olduğunu söyleyen Kurum, konuşmasında İmamoğlu’nu eleştirdi.

Türkiye genelinde milyonlarca seçmen, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere hazırlanıyor. Bu seçim, yerel yöneticilerin geleceğini belirleyecek ve ülkenin sosyal, ekonomik gelişimine yön verecek önemli bir dönüm noktası olacak. Siyasi partiler ve adaylar, seçmenleri ikna etmek adına çeşitli etkinlikler düzenliyor ve politikalarını, vizyonlarını paylaşıyor. Bu kapsamda Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, İstanbul’un Kağıthane ilçesinde bir miting gerçekleştirdi.

Mitingde konuşan Kurum, AK Parti döneminde başlanan ancak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yönetiminde beton dökülerek kapatılan Sancaktepe-Yenidoğan metro hattını eleştirdi. İmamoğlu’nun hafriyat döktüğü bu hatla ilgili olarak Kurum, “Daha birkaç gün önce yalanlarını yüzlerine vurduğumuzda hemen elleri ayaklarına dolaştı. Öyle korktular ki, 4 yıl önce hafriyat döktükleri Sancaktepe – Yenidoğan hattını şimdi alelacele orada önce metro hattının ismini değiştirdiler. Sonra da sözde ‘Yapım Çalışmalarına Başlama Töreni’ yaptılar.” dedi. Kurum, böyle bir törenin mantığının olmadığını ve seçim korkusundan kaynaklandığını ifade etti.

Murat Kurum’un eleştirileri üzerine medyada da geniş yer bulan bu konuşma, seçim atmosferinin iyice kızıştığı bir dönemde gerçekleşti. İstanbul’da yaşanan bu metro hattı tartışması, seçmenlerin de dikkatini çekmiş durumda. İmamoğlu’nun yönetiminde yapılan değişiklikler ve Kurum’un eleştirileri, İstanbul’un yerel seçim sürecinde önemli bir role sahip olacak gibi görünüyor.

Böylece, Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, İmamoğlu’nun hafriyat dökülerek kapatılan Sancaktepe – Yenidoğan metro hattıyla ilgili olarak yaptığı açıklamalarda, sert bir dil kullanarak eleştirilerde bulunmuş ve seçim öncesinde önemli bir polemiğe neden olmuştur. Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte, siyasi tansiyonun yükseldiği ve adayların birbirlerini sert şekilde eleştirmeye başladığı gözlemlenmektedir. Bu durum, seçmenlerin karar verme sürecini etkileyebilecek önemli bir unsurdur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Murat Kurum’dan İmamoğlu’na sert sözler: “Korktular ve alelacele…”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!