Murat Kurum’un İstanbul İçin Gerçek Belediyecilik Yemini ve Projeleri Canlı Yayında

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Kurum, 31 Mart’taki yerel seçimler öncesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Katıldığı canlı yayında İstanbul için projelerini ve hedeflerini paylaşan Kurum, Gerçek Belediyecilik Yemini’ni ilk kez okudu. Ayrıca, Kurum 31 Mart akşamı diğer belediye başkan adaylarının da aynı yemini okuyacaklarını belirtti.

Gerçek Belediyecilik Yemini şu şekildedir: “Doğruluk ve dürüstlükten ayrılmayacağıma, hemşehrilerimiz arasında hiçbir ayrım yapmayacağıma, Anayasa ve yasalardan ayrılmayacağıma, kamu kaynaklarını namusum ve şerefim bilerek amacı dışında harcanmasına göz yummayacağıma, dezavantajlı kesimleri gözeteceğime, sosyal politikaları güçlendireceğime, belediye hizmetlerinin gecikmeden ve kaliteli bir şekilde icrası için azami gayret göstereceğime belediye hizmetleri karşısında herkesin eşit olduğu gerçeğinden hareketle adaletten şaşmayacağıma emaneti hakkıyla ve layıkıyla taşıyacağıma milletim, hemşehrilerim ve tarih önünde namusum, şerefim ve kutsal kitabımız üzerine yemin ederim.”

İstanbul için yaptığı projelerle dikkat çeken Murat Kurum’un performansı, seçim öncesinde büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Murat Kurum, Gerçek Belediyecilik Yemini’ni ilk kez canlı yayında okuyarak, olası seçim zaferi durumunda belediye başkanlığı görevini layığıyla yerine getireceğine dair söz vermiştir. Ayrıca, diğer belediye başkan adaylarının da aynı yemini okuyacakları belirtilerek, adaylar arasında bir yemin ve taahhüt söz konusu olduğu vurgulanmıştır.

Bu canlı yayın öncesi ve sonrasında Murat Kurum’un sunduğu vizyon ve Gerçek Belediyecilik Yemini, seçim sürecinde İstanbul seçmeni tarafından dikkate alınacak önemli bir unsur olabilir. Adayların taahhütleri, halkın güvenini kazanmada etkili olabilecek nitelikte olduğundan, seçmenlerin adayların vaatlerini ciddiyetle değerlendirmeleri beklenmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Murat Kurum’un İstanbul İçin Gerçek Belediyecilik Yemini ve Projeleri Canlı Yayında

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!