Netanyahu Gazze’deki Şifa Hastanesi’ne yapılan baskını övdü

Netanyahu Gazze’deki Şifa Hastanesi’ne yapılan baskını övdü

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi’ndeki son olaylara ilişkin konuşarak Gazze’yi istila ettiklerini ve Şifa Hastanesi’ne girebileceklerini vurguladı. Bu açıklamalar, 7 Ekim’den beri devam eden saldırıların bir parçası olarak geldi. Saldırılar nedeniyle abluka altındaki Gazze’de bulunan hastaneler de hedef alındı. Bu hastanelerden biri olan Şifa Hastanesi, İsrail ordusu tarafından işgal edildi ve son olarak operasyon başlatıldı. Netanyahu, bu hastane baskınıyla gurur duyduğunu belirtirken, şiddetin devam edeceğini Joe Biden ile yaptığı görüşmede ifade etti.

İsrail tarafından 7 Ekim’den beri devam eden saldırılarda, abluka altındaki Gazze’de bulunan hastanelerin defalarca hedef alındığı bilinmekte. Bu hastaneler arasında en büyük sağlık kompleksi olan Şifa Hastanesi de bulunmaktadır. Binlerce sivilin sığındığı bu hastane, son olarak İsrail askerleri tarafından işgal edildi. Şifa Hastanesi’ne yapılan baskın sonrası İsrail Başbakanı Netanyahu, Gazze Şeridi sınırına yakın bir bölgede bulunan İsrail ordusuna ait eğitim kampını ziyaret etti ve burada Gazze’ye yönelik saldırılar hakkında konuştu. Netanyahu, Şifa Hastanesi’ne yapılan baskınla övündü ve Gazze’yi istila ettiklerini ve hastaneye girebileceklerini belirtti. Ayrıca dün akşam ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşmede zafer kazanıncaya kadar Gazze’ye yönelik saldırılardan vazgeçmeyeceklerini söyledi.

İsrail tarafından Gazze’ye yönelik devam eden saldırılarda, hastanelere yapılan operasyonlar da artarak devam etmekte. Bu kapsamda, Gazze’deki en büyük sağlık kompleksi olan Şifa Hastanesi de İsrail ordusunun hedefi haline geldi. Netanyahu, bu hastane baskınıyla gurur duyduğunu belirtirken, Gazze’ye yönelik saldırıların devam edeceğini Joe Biden ile telefonda yaptığı görüşmede açıkça dile getirdi. Tüm bu gelişmeler, İsrail’in Gazze’ye yönelik askeri operasyonlarının yoğunluğunu ve hedeflerini gözler önüne sermektedir.

Yorum gönder

You May Have Missed