Netanyahu: Kaçırılanlar serbest bırakılana kadar ateşkes yok

Netanyahu: Kaçırılanlar serbest bırakılana kadar ateşkes yok

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi’nde yaşanan gelişmelerle ilgili basın açıklaması yaptı. Netanyahu, Hamas’ın elindeki İsrailli esirler serbest bırakılana kadar ateşkes olmayacağını belirtti. Ayrıca, İsrail ordusunun 31 Ekim’de başlattığı kara harekatında ilerleme kaydedildiğini ve Gazze şehrinin kuşatıldığını söyledi. Netanyahu ayrıca Hamas’ın elindeki esirleri serbest bırakılmadan Gazze’ye yakıt girişine izin vermeyeceklerini belirtti.

Ayrıca, Lübnan sınırında İsrail ordusu ile Hizbullah arasında yaşanan çatışmalarla ilgili olarak da konuşan Netanyahu, Hizbullah’tan gelecek saldırılara ağır ateşle karşılık vereceklerini ifade etti. Netanyahu, Hizbullah’ın savaşa girmesi durumunda en büyük hatasını yapmış olacaklarını dile getirdi.

Netanyahu, Hamas’ın elindeki esirlerin serbest bırakılmadan Gazze Şeridi’nde ateşkes olmayacağını belirtirken, İsrail ordusunun 31 Ekim’de başlattığı kara harekatında ilerleme kaydedildiğini ve Gazze şehrinin kuşatıldığını açıkladı. Ayrıca, Hamas’ın elindeki esirleri serbest bırakılmadan Gazze’ye yakıt girişine izin vermeyeceklerini ifade etti. Lübnan sınırındaki çatışmalarla ilgili olarak da konuşan Netanyahu, Hizbullah’tan gelecek her türlü saldırıya ağır ateşle karşılık vereceklerini ve Hizbullah’ın savaşa girmesi durumunda en büyük hatasını yapmış olacaklarını dile getirdi.

Yorum gönder

You May Have Missed