Osman Gökçek, Özgür Özel’e Soruyor: O Göreve Nasıl Geldi? Hangi Paralar Ödendi?

Osman Gökçek, Özgür Özel’e Soruyor: O Göreve Nasıl Geldi? Hangi Paralar Ödendi?

AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in yaptığı açıklamalara yönelik tepkisini dile getirdi. Gökçek, Özel’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef almasına karşı çıkarak, Özel’in Genel Başkanlık görevine gelirken nasıl bir finansman sağladığını sorguladı. Ayrıca, “Cumhurbaşkanımızın meşruiyeti tartışılırken kimlere ne şekilde finansman sağlandığından da bahsedelim” şeklinde konuştu.
Gökçek’in bu sözleri Haber Global’de Sinem Danacı’nın programındaydı. Gökçek, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik eleştirilerine sert bir dille karşılık verdi. Ahlaki olmayan ifadeler kullanıldığını belirterek, Gökçek, Özgür Özel’in Genel Başkanlığa nasıl geldiğine dair hesap vermesi gerektiğini dile getirdi. “Kaç tane iPhone verildi veya kimlere hangi paralar ödendi de Özgür Özel o göreve geldi bu sorulmalı” ifadelerini kullandı.
Osman Gökçek’in konuya ilişkin yaptığı açıklamaların tam metni şu şekilde:
“Cumhuriyet Halk Partisi halen halkın oyuyla seçilmiş olan Cumhurbaşkanımızı kabullenme konusunda maalesef çok yanlış ifadelerde bulunuyor. Bu demokratik bir seçimle iktidara gelmiş olan Cumhurbaşkanımıza söylenecek laf değil. Sayın Özgür Özel ilk önce kendileri hangi paralarla, kimleri satın alarak o Genel Başkanlık görevine geldi onun hesabını versin. Sayın Cumhurbaşkanımızın meşru olup olmadığını tartışacağına bugün kaç tane iPhone verdiler veya kimlere hangi paralar ödendi de Özgür Özel o göreve geldi; bu sorulmalı. Bakın bugüne kadar PKK terör örgütünün açık desteğini alan Kemal Kılıçdroğlu için; bugüne kadar tek bir kelime etmeyen, onun seçimiyle ilgili herhangi bir söz söylemeyen Özgür Özel, bugün kalkıp da bu tür bir söylemde bulunamaz. Bugün kendilerinin hangi kişiler tarafından göreve getirildiği konusunda büyük şaibeler olan Özgür Özel, bugün bizim Cumhurbaşkanımız hakkında bu sözleri kullanma hakkına sahip değildir.”

Yorum gönder

You May Have Missed