PİLOTLAR VE TAKIMLAR KLASMANI

PİLOTLAR VE TAKIMLAR KLASMANI

Formula 1’in Brezilya Grand Prix’si öncesi pilotlar ve takımlar klasmanının ilk 5 sırası açıklandı. Pilotlar klasmanında liderliği Max Verstappen (Hollanda) elinde bulunduruyor ve toplam 491 puanı var. İkinci sırada ise Sergio Perez (Meksika) bulunuyor ve 240 puanı var. Büyük Britanya adına yarışan Lewis Hamilton ise 220 puanla üçüncü sırada yer alıyor. İspanya adına yarışan Carlos Sainz ve Fernando Alonso ise 183 puanla dördüncü ve beşinci sıralarda bulunuyorlar.

Takımlar klasmanında ise Red Bull önde gidiyor ve toplam 731 puanı bulunuyor. Mercedes takımı ise 371 puanla ikinci sırada yer alıyor. Ferrari 349 puanla üçüncü sırada bulunurken, McLaren ve Aston Martin takımları sırasıyla 256 ve 236 puanla dördüncü ve beşinci sıralarda yer alıyorlar.

Brezilya Grand Prix’si öncesi pilotlar ve takımlar klasmanı açıklandı. Hollanda adına yarışan Max Verstappen liderliği kimseye kaptırmıyor ve toplamda 491 puanı bulunuyor. Meksika adına yarışan Sergio Perez ise 240 puanla ikinci sırada yer alıyor. Büyük Britanya adına yarışan Lewis Hamilton 220 puanla üçüncü sırayı koruyor. İspanya adına yarışan Carlos Sainz ve Fernando Alonso ise 183 puanla dördüncü ve beşinci sıralarda bulunuyorlar.

Takımlar klasmanında ise Red Bull liderlik koltuğunu koruyor ve toplam 731 puanı bulunuyor. Mercedes takımı ise 371 puanla ikinci sırada yer alıyor. Ferrari ise 349 puanla üçüncü sırayı paylaşıyor. McLaren ve Aston Martin takımları ise sırasıyla 256 ve 236 puanla dördüncü ve beşinci sıralarda yer alıyorlar.

Brezilya Grand Prix’si öncesi pilotlar ve takımlar klasmanının ilk 5 sırası açıklandı. Max Verstappen Hollanda’yı temsil ediyor ve liderliğini sürdürüyor, toplamda 491 puanı bulunuyor. Meksika adına yarışan Sergio Perez ise 240 puanla ikinci sırada yer alıyor. Büyük Britanya’yı temsil eden Lewis Hamilton ise 220 puanla üçüncü sırayı elinde bulunduruyor. İspanya adına yarışan Carlos Sainz ve Fernando Alonso ise 183 puanla dördüncü ve beşinci sıralarda yer alıyorlar.

Takımlar klasmanında ise Red Bull önde gidiyor ve toplam 731 puanı sahip. Mercedes takımı ise 371 puanla ikinci sırada yer alıyor. Ferrari 349 puanla üçüncü sırayı elinde bulundururken, McLaren ve Aston Martin takımları sırasıyla 256 ve 236 puanla dördüncü ve beşinci sıralarda gözüküyorlar.

Formula 1’in Brezilya Grand Prix’si öncesi pilotlar ve takımlar klasmanı açıklandı. Max Verstappen Hollanda adına yarışıyor ve liderliği sürdürüyor, toplamda 491 puanı var. Meksika’nın temsilcisi Sergio Perez ise 240 puanla ikinci sırayı elinde bulunduruyor. Büyük Britanya’nın yıldızı Lewis Hamilton ise 220 puanla kendisini üçüncü sırada buluyor. İspanya adına yarışan Carlos Sainz ve Fernando Alonso ile 183 puanla dördüncü ve beşinci sıralarda yer alıyorlar.

Takımlar klasmanında ise Red Bull önde götürüyor ve toplam 731 puanı bulunuyor. Mercedes ise 371 puanla ikinci sırada yer alıyor. Ferrari 349 puanla üçüncü sırayı elinde bulundururken, McLaren ve Aston Martin takımları ise sırasıyla 256 ve 236 puanla dördüncü ve beşinci sıralarda yer alıyorlar.

Yorum gönder

You May Have Missed