Real Madrid’de kriz: Arda Güler’in sakatlığı sonrası görevi sona erdi

Real Madrid’de kriz: Arda Güler’in sakatlığı sonrası görevi sona erdi

Real Madrid, kulübün baş sağlık görevlisi Niko Mihic’in görevine son verdi. Marca’nın haberine göre, Arda Güler’in tekrarlayan sakatlıkları 2017’de eflatun-beyazlılarda göreve gelen Hırvat doktorun ayrılışını tetikleyen unsurlardan biri oldu. On yıldan uzun bir süredir Florentino Perez ve Hırvat oyunculara (Kovacic ve Modric) çok yakın olan Mihic, altı yıl önce Dr. Olmo’nun yerine geçti.

Dr. Mihic’in görevine son verme kararının sakatlıklar ve özellikle de Arda Güler’in sakatlık sürecindeki yöntemlerinin ardından geldiği belirtildi. Milli futbolcunun başkent ekibine küçük bir menisküs sakatlığı ile geldiği ve kulübün bu sakatlığı yönetmesinin biraz zaman aldığı aktarıldı. ABD’de düzenlenen sezon başı kampına götürülen Arda, sakatlık yaşadıktan sonra İspanya’ya tekrar dönerek tedavi sürecini başlattı. Ancak normal bir tedavi süreci mi olacağı yoksa ameliyata mı alınacağı tartışılırken Dr. Mihic, Arda’yı ameliyat etmek istemedi. Dr. Leyes ise tam aksini savunarak genç yıldızı ameliyata aldı.

Son haftalarda Arda’nın farklı fiziksel eğitmenler, fizyoterapistler ve Mihic ile çalışmasının pek çok anlaşmazlığa sebep olduğu ve sürekli nükseden kas sakatlıkları gerçekleştiği belirtildi. Real Madrid kulübü, Arda Güler’in tekrarlayan sakatlıkları nedeniyle 2017’de kulübe gelen Hırvat doktor Niko Mihic’in görevine son verdi. Arda’nın sakatlık sürecindeki yöntemlerin doktorun ayrılışını tetiklediği belirtilirken, Arda’nın farklı fiziksel eğitmenler, fizyoterapistler ve Mihic ile çalışmasının pek çok anlaşmazlığa sebep olduğu ve sürekli nükseden kas sakatlıkları gerçekleştiği belirtildi. Bu durum, Dr. Mihic’in görevine son verilmesinde etkili oldu. Bu kararın ardında Arda’nın sakatlık sürecindeki tedavi yöntemlerinin ve doktor seçiminin yattığı ve kulübün bu konuda aksaklık yaşadığı belirtildi. Sonuç olarak, Real Madrid, Arda Güler’in tekrarlayan sakatlıkları nedeniyle doktor Niko Mihic’in görevine son verdi.

Yorum gönder

You May Have Missed