Rusya, okullarda İHA kullanımı eğitimine yönelik hazırlıklar yapıyor

Rusya, okullarda İHA kullanımı eğitimine yönelik hazırlıklar yapıyor

Rusya Eğitim Bakanlığı, okullarda askeri hazırlık eğitimi konusunda karar taslağı düzenledi. Federal Yasal Düzenlemeler Sisteminde yer alan taslağa göre, okullarda “Ana vatanın güvenliği ve savunmasının temelleri” dersi çerçevesinde temel askeri hazırlık unsurları konusunda öğrencilere bilgi verilecek. Ayrıca, ders kapsamında öğrencilere İHA kullanımıyla ilgili de eğitim verilmesi planlanıyor. Söz konusu karar taslağının Rus hükümeti tarafından onaylanması bekleniyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, nisan ayında İHA üreten şirket temsilcileriyle yaptığı bir toplantıda, İHA eğitimin okullarda verilmesi fikrini desteklemişti.

Rusya’nın Eğitim Bakanlığı, okullarda verilen eğitimlerde askeri hazırlık konusunda karar taslağı oluşturdu. Bu karar taslağına göre, ” Ana vatanın güvenliği ve savunmasının temelleri” dersi kapsamında öğrencilere temel askeri hazırlık unsurları öğretilecek. Aynı zamanda İHA kullanımı konusunda da öğrencilere eğitim verilmesi planlanmaktadır. Bu karar taslağının Rus hükümeti tarafından onaylanması beklenmektedir. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de İHA eğitiminin okullarda verilmesi fikrini desteklemiştir.

Rusya’nın Eğitim Bakanlığı, okullarda askeri eğitim konusunda bir karar taslağı hazırladı. Bu doğrultuda, öğrencilere “Ana vatanın güvenliği ve savunmasının temelleri” dersi kapsamında temel askeri hazırlık unsurları öğretilecek. Ayrıca, öğrencilere İHA kullanımıyla ilgili eğitim verilmesi de planlanmaktadır. Bu karar taslağının Rus hükümeti tarafından onaylanması beklenmektedir. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de İHA eğitiminin okullarda verilmesi fikrini desteklemiştir.

Yorum gönder

You May Have Missed