Sabancı Topluluğu, deprem bölgesinde eğitime destek vermeye devam ediyor.

Sabancı Topluluğu, deprem bölgesinde eğitime destek vermeye devam ediyor.

2023-2024 eğitim öğretim senesinde, Gönüllü Yolculuğum projesi kapsamında STEM Atölye çalışmaları devam edecek. Bricks4Kidz® Türkiye iş birliğinde, belirlenecek okullarda, ilkokul öğrencilerine legoların kullanıldığı robotik kodlama içerikli dersler verilecek. Uzman eğitmenler eşliğinde çocuklar özgün Bricks4Kidz® modelleri ile çalışacak, kodlama becerilerini geliştirecekler.

STEM dersleri, mühendislik, mimarlık, fizik ve matematik temel kuramlarını uygulama yaparak öğretmeyi hedefliyor. Ayrıca, öğrenciler oyun oynayarak sosyalleşme fırsatı bulacaklar. Yaş ve tecrübe gruplarına göre sunulan çeşitli seçeneklerle, çocukların 3 boyutlu düşünme ve analitik becerilerini geliştirerek, yaratıcılık ve özgüvenlerini artırmayı amaçlıyor.

Bu projenin amacı, çocuklara STEM alanlarında pratik beceriler kazandırmak ve yaratıcılıklarını geliştirmek. Bricks4Kidz® Türkiye iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan bu programda ilkokul öğrencileri için özel içerikler sunulacak. Öğrenciler, legoları kullanarak kendi seçtikleri modelleri inşa edecek, kodlayacak ve yaratıcılıklarını sergileme fırsatı bulacaklar.

2013-2014 eğitim öğretim senesinde gerçekleştirilecek olan STEM Atölye çalışmaları, çocuklara mühendislik, fizik, matematik gibi alanlarda pratik beceriler kazandırmayı hedefliyor. Bu eğitimlerin yanı sıra öğrencilerin sosyalleşme ve eğlenme fırsatları da olacak. Bricks4Kidz® Türkiye iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan bu çalışmalar, çocukların 3 boyutlu düşünme becerilerini geliştirmeyi ve özgüvenlerini artırmayı amaçlıyor.

Yorum gönder

You May Have Missed