Sabancı Topluluğu’ndan ilham verici bir kalkınma projesi

Sabancı Topluluğu’ndan ilham verici bir kalkınma projesi

Adana Karataş’ta gerçekleştirilen etkinlik, Cumhuriyet’in 100. yılı coşkusunu Sabancı Gönüllüleri tarafından kutlamak amacıyla düzenlendi. Etkinlik kapsamında Sabancı Gönüllüleri tüm gün boyunca deniz, sahil ve liman temizliği yaparak Cumhuriyet’i kutladı. Bu etkinlik ile Karataş’ın deniz kirliliği ile mücadelesine destek verildi ve Enerjisa Enerji tarafından plastik atık dönüşüm merkezi kuruldu. Balıkçılar, deniz atıklarını toplayarak merkeze getirerek gelir elde edecek.

Ayrıca, Karataş Su Ürünleri Kooperatifi’nin çatısına kurulacak güneş enerji santrali ile enerji maliyetlerinin tamamı yenilenebilir enerjiden sağlanacak. Bu sayede balıkçılara düşük maliyetle üretilen buzlar verilecek ve bölgedeki kadınların iş imkanı yaratılacak. Karataş Su Ürünleri Kooperatifi’ne CarrefourSA tarafından verilen eğitimler ile teknik kapasitesinin artması hedefleniyor.

Etkinlik, Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamındaki bir projedir. Sabancı Holding, Enerjisa, CarrefourSA ve Enerjisa Üretim gönüllüleri bu etkinlikte yer aldı. Ayrıca, Sabancı Cumhuriyet Seferberliği, toplamda 22 bin Sabancı Gönüllüsü tarafından 48 şehirde yapılan 270 etkinlikle 2 yıl boyunca gerçekleştirildi. Seferberliğin amacı, çevresel felaketlerin yaralarını sarmak, sürdürülebilir yaşamı teşvik etmek ve Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerini yaşatmaktır. Sabancı Cumhuriyet Seferberliği bu yıl 3. senesini kutlamaktadır.

Yorum gönder

You May Have Missed