Sağlık Bakanlığı’nda Eş Durumu Tayinleri için Kura Tarihi Belli Oldu!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hizmet birimlerinde çalışan sözleşmeli sağlık personelinin aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği için yapılan başvuruların ardından, tayinlerin nasıl yapılacağı konusundaki belirsizlik devam ediyor. Eş durumu (mazerete bağlı yer değiştirme) tayinleri için başvurular 30 Ocak 2024 – 05 Şubat 2024 tarihleri arasında alındı. Bu kuraya başvuruda bulunan sözleşmeli sağlık personelinin aile birliği mazereti nedeniyle yer değişikliği için bir dizi koşul bulunuyor. Bu koşullar arasında, bulunduğu ilde bir yıl görev yapmış olması, eşinin görev yaptığı ilde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyonun olması, eşinin Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşu personeli olması veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu personel olması bulunuyor.

Mazerete bağlı yer değiştirme kurası için son başvuru tarihinin geçmesinin ardından, başvurular anılan mevzuata göre incelenecek. Başvuru evraklarının incelenmesi neticesinde uygun görülen ve uygun görülmeyen başvurular, ret gerekçeleri ile birlikte 23 Şubat 2024 tarihinde EKİP üzerinden ilan edilecek. Bu tarihte elektronik ortamda itirazlar da alınabilecek ve sonuçlar yine EKİP üzerinden ilan edilecektir. Belgeleri eksik olan, belirtilen süre içerisinde başvurmayan veya istenen belgeyi belirtilen süre içerisinde sisteme yüklemeyen, yanlış müracaatta bulunan başvurular geçersiz sayılacaktır.

İlan metni için https://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklenti/47386/0/20241-45-a-kurasii–ilan-metnipdf.pdf bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanlığı’nda Eş Durumu Tayinleri için Kura Tarihi Belli Oldu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!