Sağlık Bakanlığı’ndan Çığır Açan EKİP Platformu: Sağlık Çalışanları İçin Devrim Yaratacak Sosyal Ağ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanları ile sağlık kuruluşlarının işlemlerini kolaylaştırmak ve tek çatı altında hızlıca yürütülmesini sağlamak amacıyla “EKİP” isimli yeni platformu hayata geçirdi. Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünce oluşturulan ve kullanıma sunulan platformda bakanlığın merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatı ile bağlı ve ilgili kuruluşlarındaki işlemler yürütülecek.

Bu platform ile bakanlığın işe alım, atama, görevlendirme, nakil, yer değişikliği, emeklilik, özlük, maaş, sağlık personelinin hizmet puanı gibi tüm işlemleri tek bir noktadan yürütülecek. Ayrıca özel sağlık tesislerinin ruhsatlandırma süreci, hekim kadroları, çalışan hekim bilgileri, personel ayrılış-başlayış işlemleri, sağlık kuruluşu mahal listeleri, denetim işlemleri, faaliyet izin belgeleri gibi süreçlerin başvuru ve takip işlemleri EKİP üzerinden kayıt altına alınacak ve takip edilebilecek.

EKİP platformu aynı zamanda sosyal ağ özellikleri de sunarak sağlık çalışanlarına ve bakanlık bünyesindeki diğer yetkililere sosyal ağ ortamı oluşturacak. Bu platform üzerinden takvim, metin, fotoğraf, video paylaşımı, interaktif eğitim, konu bazlı grup oluşturma, etkinlik duyurusu yapma, anket oluşturma, mesaj gönderme, kariyer bilgilerini paylaşma, sesli ve görüntülü görüşme gibi özellikler bulunmaktadır.

EKİP platformuna Sağlık Bakanlığı çalışanları ve bakanlıkça diploması tescil edilmiş sağlık çalışanları kurumsal e-posta adresleri, e-imza veya e-Devlet şifreleriyle giriş yapabilecekler. Bu sayede sağlık çalışanları özlük işlemlerini elektronik ortamda, tek bir platform üzerinden yürütebilecekler. Bu sayede işlemler hızlı bir şekilde gerçekleşecek ve sağlık çalışanları için büyük kolaylık sağlanmış olacak. Bu platformun hayata geçirilmesiyle sağlık çalışanlarının işlemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmeleri amaçlanmaktadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanlığı’ndan Çığır Açan EKİP Platformu: Sağlık Çalışanları İçin Devrim Yaratacak Sosyal Ağ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!