Serkan Albayrak’a hakeme kafa atması nedeniyle hapis cezası verildi

Serkan Albayrak’a hakeme kafa atması nedeniyle hapis cezası verildi

27 Şubat 14:00’da Devrek ilçesi Çaydeğirmeni Beldesi’nde Devrek AKD – Sakarya A.Ş. arasında oynanan futbol müsabakasında hakem olarak atanan İsmail İnam’a Devrek AKD oyuncusu Serkan Albayrak kırmızı kart sonrası kafa atmıştı ve müsabaka yarıda kalmıştı. Hakem İsmail İNAM, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinden darp raporu alarak suç duyurusunda bulunarak şikayetçi olmuştu. Yaklaşık 1.5 sene süren davada, her iki tarafın tanık olarak gösterildiği şahıslar dinlendi. Serkan Albayrak hakkında müsabakada görevli olan Futbol Hakemi İsmail İnam’a kafa atma ve yaralama iddiasıyla açılan davada yargılanması sonucunda sanığın eylemine uyan 5237 sayılı TCK’nın 265/1 maddesi gereğince takdiren 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Karara göre, müsabakada görevli olan Futbol Hakemi İsmail İnam’ın kafa atma ve yaralama iddiasıyla açılan davada sanığın eylemine uyan 5237 sayılı TCK’nın 265/1 maddesi gereğince takdiren 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Bu karar, Devrek ilçesi Çaydeğirmeni Beldesi’nde oynanan futbol müsabakasındaki olayın ardından uzun süren bir davanın sonucunda alındı.

Devrek ilçesi Çaydeğirmeni Beldesi’nde oynanan futbol müsabakasında yaşanan olay sonrası hakem İsmail İnam, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinden darp raporu alarak suç duyurusunda bulunarak şikayetçi olmuştu. Bu olayın ardından yaklaşık 1.5 sene süren bir dava başlatılmış ve sonunda karara bağlandı. Sanığın atılı suçu işlediği sonucuna varılarak 5237 sayılı TCK’nın 265/1 maddesi gereğince takdiren 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Futbol müsabakasında yaşanan kavga sonrası hakem İsmail İnam’ın darp raporu alarak suç duyurusunda bulunmasının ardından 1.5 sene süren bir dava sonucunda Serkan Albayrak’ın suçlu bulunarak 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi. Bu karar, uzun süren bir davanın sonucunda neticelendi ve olayın tarafları tarafından tanıklar dinlenerek karara varıldı.

Yorum gönder

You May Have Missed