Şifa Hastanesi’nde İsrail saldırısı sonucu 7 binden fazla kişi ölüm tehdidi altında

Şifa Hastanesi’nde İsrail saldırısı sonucu 7 binden fazla kişi ölüm tehdidi altında

Gazze Şeridi, İsrail’in yoğun bombardımanı altında bulunmaktadır. Hamas’a karşılık veren İsrail, hedef gözetmeksizin orantısız güç kullanmaktadır. Bölgede evler, okullar, hastaneler, camiler ve kiliseler dahil olmak üzere her yer bombalanmaktadır. 7 Ekim’den bu yana İsrail’in saldırılarında 4 bin 710’u çocuk olmak üzere 11 bin 500 kişi yaşamını yitirmiştir.

Şifa Hastanesi ise İsrail’in kuşatması altındadır. Hastanede su ve yiyecek eksikliği nedeniyle 7 binden fazla hasta, yerinden edilmiş insanlar ve sağlık personeli ölüm tehlikesiyle karşı karşıyadır. Hastanenin hemen yanı başında çocuklar içi süt dahi bulunmamaktadır. İsrail güçleri hastanede kalan hasta ve personelin çıkışını engellemekte ve hastane ekipmanlarını kullanılamaz hale getirmiştir. Sağlık personeli, hastalar ve yerinden edilmiş insanlar temel yaşam gereksinimleri olan su ve yiyecek eksikliği nedeniyle ölümle mücadele etmektedir.

Gazze’de yaşanan bu acil durum nedeniyle uluslararası toplumdan acil müdahale talep edilmektedir. Hastanedeki insanların kurtarılması için yardım çağrısında bulunulmaktadır. Gelişmelerle ilgili hükümete bağlı medya ofisi tarafından yazılı açıklama yapılmıştır. Ayrıca, durumun tehlikeli olduğu ve hastanenin en kısa sürede acil müdahaleye ihtiyacı olduğu belirtilmiştir.
İsrail’in Gazze Şeridi’nde sivil halka yönelik saldırılarının sonucunda acil yardımın hemen ulaştırılması gerekmektedir. Bu durumun sona ermesi için uluslararası toplumun acil şekilde harekete geçmesi gerekmektedir. Bu dramatik durum, uluslararası kamuoyunun dikkatini çekmektedir ve derhal insani yardım sağlanması gerekmektedir. Bu çarpıcı haber, bölgede yaşanan insani krizin vahametini ortaya koymaktadır.

Yorum gönder

You May Have Missed