Silah depoları hedef alındı: İsrail’den kara operasyonu gerçekleştirildi

Silah depoları hedef alındı: İsrail’den kara operasyonu gerçekleştirildi

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları 30’uncu gününde devam ediyor. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Gazze’nin kuzeyinde kara operasyonlarını sürdürüyor. Dün düzenlenen operasyonda Hamas’a ait silah depoları ve askeri yerleşkelerin hedef alındığı belirtildi. IDF’ten yapılan açıklamada, “IDF güçleri yüz yüze çatışmalarda teröristleri ortadan kaldırmaya ve Gazze Şeridi’ndeki terörist altyapılarını, silah depolarını, gözlem noktalarını ve terör örgütü Hamas’ın operasyonel karargahlarını yok etmek için uçakları yönlendirmeye devam ediyor” denildi.

Paylaşılan görüntülerde İsrail askeri araçları ve askerlerinin faaliyetleri yer aldı. IDF, Gazze’nin kuzeyindeki operasyonlarında Hamas’a ait silah depolarını ve askeri yerleşkeleri hedef aldı. Operasyonlar sırasında teröristlerle yüz yüze çatışmalara girilerek Mossad’ın terör örgütlerinin operasyonel karargahlarını ortadan kaldırmak, silah depolarını ve gözlem noktalarını yok etmek için hareket edildi. IDF’nin görüntüleri paylaşıldı ve operasyonlar görsel olarak desteklendi. IDF’nin kararlı bir şekilde kara operasyonlarını sürdürmesi bekleniyor.

Bu operasyonlar sırasında İsrail askeri araçları ve askerlerinin faaliyetleri görüntülendi. Operasyonlar neticesinde Hamas’a ait silah depoları ve askeri yerleşkeler hedef alındı. IDF’nin açıklamasına göre, operasyonlarda teröristlerle yüz yüze çatışmalar yaşandı ve terör örgütü Hamas’ın operasyonel karargahları, silah depoları ve gözlem noktaları hedef alındı. IDF’nin kararlılığı ve etkin operasyonları, Gazze’nin kuzeyinde terörist faaliyetlerin engellenmesine katkı sağladı.

IDF, Gazze’nin kuzeyinde düzenlediği kara operasyonlarında terörist altyapıları, silah depolarını ve terör örgütü Hamas’ın operasyonel karargahlarını yok etmek için harekete geçti. Operasyonların sonuçlarıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, görsel kaynaklara göre operasyonlar sırasında teröristlerle yüz yüze çatışmaların yaşandığı gözlemlendi. IDF’nin kararlılığı ve etkinliği, Hamas’ın Gazze’deki tehdidinin azalmasına yardımcı olmaktadır. IDF’nin operasyonlarını sürdürmesi bekleniyor ve Hamas’a yönelik saldırılarının devam etmesi planlanıyor.

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Gazze’nin kuzeyindeki kara operasyonları kapsamında Hamas’a ait silah depoları ve askeri yerleşkelerin hedef alındığını duyurdu. IDF’nin yaptığı açıklamada operasyonların terörist altyapıların yok edilmesi amacıyla gerçekleştirildiği belirtildi. Gazze Şeridi’ndeki terör örgütü Hamas’ın operasyonel karargahları, silah depoları ve gözlem noktalarının hedef alındığı operasyonlarda askeri araçlar ve askerlerin faaliyetleri görüntülendi. IDF güçleri, teröristlerle çatışmalara girerek Mossad’ın operasyonları sürdürmeyi hedeflemektedir. Operasyonların detaylarıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı, ancak görüntülerde operasyonların başarılı olduğu görülüyor. IDF’nin Gazze’deki operasyonları ve etkinliği devam etmektedir ve Hamas’a yönelik saldırılar devam edecektir.

Yorum gönder

You May Have Missed