Sırp Corc Nansic, Şanlıurfa’da Müslüman olduğunu söylüyor: Gerçekleri araştırıyorum

Sırp Corc Nansic, Şanlıurfa’da Müslüman olduğunu söylüyor: Gerçekleri araştırıyorum

Sırp turist Corc Nansic, Türkiye’yi gezmek amacıyla Şanlıurfa’ya ziyaret etti. Balıklıgöl Yerleşkesi’nde Hazreti İbrahim’in doğduğu yer olarak inanılan mekânı gezdiği sırada Müslüman olmak istediğini belirtti. İmamın eşliğinde kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu ve gerçekleri bulduğunu, kendisini özgür hissettiğini dile getirdi. Ona Kur’an-ı Kerim hediye edildi ve cami cemaati tarafından tebrik edildi.्

Corc Nansic, Şanlıurfa’ya tarihi ve turistik mekanları ziyaret etmek için geldi. Balıklıgöl Yerleşkesi’ndeki Hazreti İbrahim’in doğduğu yer olarak inanılan makamı ziyaret etti. Burada duygulandı ve İslamiyet’e geçmek istediğini söyledi. Dergah Camisi imamı ile konuşarak Müslüman olmak istediğini belirtti. Kıldığı ikindi namazının ardından kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. Şanlıurfa’da gerçekleri aradığını ve bulduğunu, özgür hissettiğini dile getirdi.

Corc Nansic, Müslüman olduktan sonra henüz yeni ismini belirlemedi. Dergah Camisi imam hatibi İbrahim Onat, Nansic’e Kur’an-ı Kerim hediye etti ve cami cemaati de onu tebrik etti. Anadolu Ajansı (AA) tarafından alınan habere göre, Corc Nansic’in Müslüman olması Şanlıurfa’nın Balıklıgöl Yerleşkesi’nde gerçekleşti.

Yorum gönder

You May Have Missed