Ticaret Bakanı Bolat: Türkiye Ekonomisi 4,5 Kat Büyüdü!

PAgM8OAQ6Ue 3TtfzRRpew.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ‘Çorlu İş Dünyası ile Buluşma’ toplantısına katıldı. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan ile oda üyeleri tarafından karşılanan Bakan Bolat, Türkiye’nin 2002 yılında milli gelirinin 230 milyar dolar olduğunu, geçen yıl ise 1 trilyon 118 milyar doları aştığını vurguladı. Bolat, milli gelirde yaşanan 4,5 katlık artışın Türkiye ekonomisinin güçlenmesinin bir göstergesi olduğunu belirterek siyasi istikrarın ve güçlü ekonomi yönetiminin rolünü önemsediğini ifade etti.

Bakan Bolat, Türkiye’nin 256 milyar dolarlık bir ihracat gerçekleştirdiğini ve bunun yüzde 94’ünün sanayi ürünlerinden oluştuğunu dile getirdi. Ürünlerin Avrupa ülkeleri, ABD ve Kanada gibi ülkelere satıldığını belirten Bolat, Türkiye’nin üretim, yatırım, ihracat ve döviz kazanma konularında kararlı bir şekilde ilerlediğini ifade etti. Bolat, önümüzdeki yıllarda enerji faturasının hedeflenen rakamlara ulaşması gerektiğini vurgulayarak, Türkiye’nin sanayinin büyüme ve ülkenin gelişmesindeki önemine dikkat çekti.

Ticaret Bakanı Bolat, Türkiye’nin önemli krizleri başarılı bir şekilde atlatmasından bahsederek, depreme maruz kalan bölgelerde yapılan iyileştirmelerin devam edeceğini belirtti. Trakya’nın Türkiye’nin Avrupa’ya ve dünyaya açılan kapısı olduğunu vurgulayan Bolat, bölgede bulunan gümrüklerin Türkiye’nin ihracatının büyük bir bölümünü gerçekleştirdiğini açıkladı. Ayrıca, Trakya’nın lojistik sektöründeki büyümenin Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağladığını belirtti.

Bakan Bolat’ın konuşmasının ardından, toplantıya katılan iş dünyası temsilcileri ve oda üyeleri de konuyla ilgili görüşlerini paylaştılar. Çorlu İş Dünyası ile Buluşma toplantısı, bölgedeki ticaret ve sanayi alanında faaliyet gösteren firmaların sorunlarını masaya yatırarak çözüm odaklı çalışmaların yapılmasına olanak sağladı. Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın verdiği bilgiler ve yapıcı konuşmalarıyla toplantı, bölge ekonomisine ve iş dünyasına katkı sağlayacak önemli bir adım niteliğindeydi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ticaret Bakanı Bolat: Türkiye Ekonomisi 4,5 Kat Büyüdü!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!