Tokat’ın Niksar ilçesi Günebakan köyünde 4 gün arayla meydana gelen heyelanlar sonucunda 900 nüfuslu köy ikiye bölündü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tokat’ın Niksar ilçesine bağlı olan Günebakan köyünde yaşanan heyelanlar sonucunda köyde yaşayan 900 kişilik nüfus tehlikeli bir durumla karşı karşıya kaldı. 4 gün arayla gerçekleşen heyelanlar köyün batı kısmını tehlikeye atmış ve köyü ikiye bölmüştür. Köyün batı kısmının tehlikeli hale gelmesiyle birlikte 39 ev boşaltılmış ve bu evlerin 4’ü de yıkılmıştır. Heyelan sonucu köyün batı kısmına ulaşım tamamen durmuş ve köylüler buraya patika yolları ve tarlaları kullanarak ulaşmaya çalışmaktadır.

Köyün muhtarı, toplamda 350 hanenin bulunduğu köyde, 100 hanenin karşı tarafta kaldığını ifade etmiş ve ulaşımın olmadığını belirtmiştir. Heyelan nedeniyle köyde elektrik kesintisi yaşanmış, içme suyu şebekesinde de kesilme olmuştur. Ancak devletin bütün kurumları, vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek adına çalışmalar yürütmektedir. Geçici jeneratörler kurularak elektrik verilmiş, yeni elektrik hatları için çalışmalara başlanmıştır.

Köylüler, kendi köylerine ulaşım sağlanamamasından yakınmışlardır. Ancak yetkililer, bu konuda çeşitli çalışmalar yaparak durumun çözümü için çaba sarf etmektedirler. Bu durum, köye ulaşımın hala tehlikede olduğunu göstermektedir. Günebakan köyünde yaşanan bu doğal felaket sonrasında, hem köy sakinleri, hem de devlet kurumları çözüm bulabilmek adına çalışmalar yürütmektedirler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tokat’ın Niksar ilçesi Günebakan köyünde 4 gün arayla meydana gelen heyelanlar sonucunda 900 nüfuslu köy ikiye bölündü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!