Türk askerinin Azerbaycan’daki görev süresi Resmi Gazete’de yayımlandı

Türk askerinin Azerbaycan’daki görev süresi Resmi Gazete’de yayımlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre, Türk askerinin Azerbaycan’daki görev süresi 17 Kasım’dan itibaren 1 yıl daha uzatıldı. Bu karar, uluslararası hukuk ve meşru egemenlik hakları temelinde, tüm haklarını savunabilmesi için Azerbaycan’a güçlü destek veren Türkiye’nin bölgede barış ve istikrarın korunup güçlendirilmesine katkı sunmayı sürdüreceğini belirtiyor. Ayrıca, Türkiye’nin, Rusya ile oluşturduğu Ortak Merkez’de görev yapan TSK personelinin başarılı faaliyetlerine devam edeceği vurgulanmaktadır.

TBMM kararında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölgedeki etkin ve yapıcı rolünü sürdürmesinin milli menfaatlerin gereği olduğu ifade edilmiştir. Karara göre TSK, Azerbaycan’daki görev süresini uzatma kararı alınmıştır.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, Türkiye’nin Azerbaycan’a verdiği destek ve bölgedeki barışın korunup güçlendirilmesine yönelik katkılarının devam edeceği açıkça belirtilmektedir. Ayrıca, TSK’nın Ortak Merkez’deki görevlerine devam etmesinin önemi vurgulanmıştır.

Bu kararın, Türk askerinin Azerbaycan’daki varlığının 1 yıl daha uzatılmasını öngördüğü ifade edilmektedir. Resmi Gazete’de yayımlanan kararın detaylarına ulaşmak için, ilgili linkten bilgi alınabilir.

Türk askerinin Azerbaycan’da görev süresinin 1 yıl uzatılmasına ilişkin TBMM kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından, kararın metnine ulaşmak için sağlanan link üzerinden bilgi alınabilir. Bu karar, Türkiye’nin Azerbaycan’a verdiği destek ve bölgedeki istikrarın korunmasına yönelik çabalarını vurgulamıştır. Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Azerbaycan’daki varlığının 17 Kasım’dan itibaren 1 yıl daha uzatılmasına yönelik TBMM kararının ayrıntılarına ulaşmak mümkündür.

Yorum gönder

You May Have Missed