Türk gazetecilere yönelik saldırıya Fahrettin Altun ve Ömer Çelik’ten tepki

Türk gazetecilere yönelik saldırıya Fahrettin Altun ve Ömer Çelik’ten tepki

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail polisinin Kudüs’te TRT Haber ekibine yönelik saldırısını kınadı. Altun, İsrail’in tüm silahlı unsurlarıyla uluslararası hukuku çiğnemeye devam ettiğini ve bu saldırının basın özgürlüğüne yapılmış yeni bir utanç olarak eklendiğini belirtti. Ayrıca, bebek, kadın, yaşlı, engelli ve gazeteci demeden katliamlar yaparak basın mensuplarının görevini engelleyen İsrail’e karşı uluslararası toplumun daha fazla ses çıkarması gerektiğini vurguladı.

Ömer Çelik ise, İsrail polisinin Filistin’deki gelişmeleri dünyaya aktaran TRT Haber ekibine yapılan saldırıyı şiddetle lanetlediğini ve Filistin’deki insanlık dramını dünya kamuoyuna iletebilmek için mücadele veren TRT ekibini ve tüm basın mensuplarını tebrik ettiğini belirtti. Ayrıca, İsrail makamlarının basına yönelik öfkesinin kendi eylemlerine dair bir suçluluk duygusunu yansıttığını ifade ederek, İsrail’in insanlık suçlarını belgelendirmeye ve uluslararası platformda dile getirmeye devam edeceklerini belirtti.

Çelik’in açıklamasında bulunduğu tarih ve haber kaynağı “İhlas Haber Ajansı (İHA)” olarak belirtilmiştir. Altun’un açıklaması, İsrail polisinin Kudüs’te TRT Haber ekibine yaptığı saldırıyı kınadığını ve geçmiş olsun dileklerini ilettiğini belirtirken, Çelik’in de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kudüs’te yapılan saldırıya tepki gösterdiği ve Filistin’de yaşanan insanlık dramını dünya kamuoyuna iletebilmek için mücadele veren TRT ekibini ve tüm basın mensuplarını tebrik ettiği ifadelere yer vermiştir. Ayrıca, İsrail makamlarının basına yönelik öfkesinin kendi eylemlerine dair bir suçluluk duygusunu yansıttığını ve Filistin’deki gelişmelerin dünyaya aktarılması konusunda mücadele veren basın mensuplarına destek verileceğini ifade etmiştir.

Yorum gönder

You May Have Missed