Türkiye’nin Kadın Basketbol Milli Takımı, Slovakya’ya karşı büyük bir üstünlük sağladı.

Türkiye’nin Kadın Basketbol Milli Takımı, Slovakya’ya karşı büyük bir üstünlük sağladı.

A Milli Kadın Basketbol Takımı, FIBA 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri F Grubu’nda Slovakya ile karşılaştı. Maçın ilk periyodu, Türkiye’nin hızlı hücumlarla 19-8 üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci periyotta üstünlüğü elden bırakmayan Türkiye, ilk yarıyı 43-20 önde tamamladı. İkinci yarının başlangıcında her iki takım da topu çemberle buluşturmakta zorluk çekti. Üçüncü periyot 53-26’lık skorla tamamlandı. Son periyotta vitesi artıran Türkiye, rakibini 75-40 mağlup etti. Maçın en skorer oyuncusu 14 sayı ile Tilbe Şenyürek oldu.

Maç öncesinde basketbol kariyerlerini sonlandıran Bahar Çağlar Ökten ile Tuğçe Canıtez’e, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanvekili Ömer Onan tarafından milli formaları hediye edildi. Ay-yıldızlı takım, gruptaki ikinci maçında ise 12 Kasım Pazar günü deplasmanda İzlanda ile karşı karşıya gelecek.
A Milli Kadın Basketbol Takımı, FIBA 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri F Grubu’nda Slovakya ile karşılaştı. Maçın ilk periyodu, Türkiye’nin hızlı hücumlarla 19-8 üstünlüğü ile tamamlandı. Ikinci periyotta üstünlüğü elden bırakmayan Türkiye, ilk yarıyı 43-20 önde tamamladı. Üçüncü periyotta vitesi artıran Türkiye, rakibini 75-40 mağlup etti. Maçın en skorer oyuncusu 14 sayı ile Tilbe Şenyürek oldu. Maç öncesinde basketbol kariyerlerini sonlandıran Bahar Çağlar Ökten ile Tuğçe Canıtez’e, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanvekili Ömer Onan tarafından milli formaları hediye edildi. Ay-yıldızlı takım, gruptaki ikinci maçında ise 12 Kasım Pazar günü deplasmanda İzlanda ile karşı karşıya gelecek.

Yorum gönder

You May Have Missed