Türkiye’ye getirilecek 26 hasta Gazze’den, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyuruldu

Türkiye’ye getirilecek 26 hasta Gazze’den, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından duyuruldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İsrail’in Gazze’de devam eden katliamları ve savaş suçlarını görmezden gelmeyerek Mısır’ın başkenti Kahire’ye giderek, Gazze’den getirilen yaralıları tek tek ziyaret etti ve durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Mısırlı mevkidaşıyla Nasır Kanser Enstitüsü Hastanesi’ne geçerek Gazze’den getirilen yaralıları tek tek ziyaret eden Bakan Koca, Gazze’den Mısır’a getirilen 26 kanser hastasının Türkiye’ye nakledilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü ve umutlarının herhangi bir aksaklık olmaksızın hastaların Türkiye’ye nakledilmesi olduğunu bildirdi.

Bakan Koca, Mısır’da Gazze’den Mısır’a getirilmiş aralarında çocuk ve kadınların olduğu 26 kanser hastasının Türkiye’ye götürülmesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti. Bunun yanı sıra Gazze’de yaşanan insanlık dramı ve İsrail’in bölgeye yönelik zulmüne de dikkat çekti.

Türkiye’den yardımların Gazze’ye en büyük yardımın Türkiye’den gittiğine değinildi. Türkiye’nin Gazze’ye yönelik yardımlarının devam ettiği ve İsrail’in Gazze’ye yönelik abluka ve bombardımanının durdurulmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü belirtti. Bunun yanı sıra Gazze’den gelen hastaların Mısır’daki hastanelere nakledilerek, ikinci etapta Türkiye’ye getirilmesi planlandığını açıkladı.

Bakan Koca tarafından yapılan açıklamalarda 26 kanser hastası ile 13 refakatçi ile Refah Sınır Kapısı’ndan geçen toplam 39 kişinin Türkiye’ye götürülme çabası içinde oldukları belirtildi. Ambulanslarla hastaların işlemlerinin yapıldığı ve hastaların bir saat içerisinde havaalanına getirilerek Türkiye’ye nakledileceği açıklandı. Umarız hastaların Türkiye’ye sağlıkla ulaştırılması için bir aksaklık olmaz.

Yorum gönder

You May Have Missed