Ulaştırma Bakanlığı Dikkat Çeken Açıklama! İmamoğlu’na Cevap: “Taşeronluk Asla Kötü Değildir”

65f6a73cde7b1890.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulaştırma Bakanlığı’nın İBB’nin yapması gereken projeleri bitirip ödemesini belediyeden almasına tepki göstererek ‘taşeron’ yakıştırması yapan Ekrem İmamoğlu’na cevap veren Abdulkadir Uraloğlu, ülke için hamallık da taşeronluk da yapabileceklerini söyledi. Uraloğlu, Türkiye son 20 yılda ulaşım alanında birçok projeye imza atıldığını belirtti. Her gün yenisi hizmete giren ve çalışması başlayan projeleri Detaylarıyla halka anlattı. İstanbul’un metro maliyeti ödemeleri üzerinden gösterilen tepkiye de cevap veren Uraloğlu, İstanbul’un 1004 kilometre metroya ihtiyacı olduğunu dile getirdi. Uraloğlu, İstanbul için yapılan çalışmaları anlatırken İmamoğlu’nun yapımına katkıda bulunmadığı projeler hakkında bilgi verdi.

Uraloğlu, Ankara temsilcisi Fevzi Çakır’ın konuğu olduğu programda İstanbul için yapılan metro projelerinin durumunu anlattı. İstanbul’un yaklaşık 1004 kilometre metroya ihtiyacı olduğunu belirten Uraloğlu, şu an halihazırda 350 kilometre metro olduğunu ve bu sayının artırılması gerektiğini vurguladı. Uraloğlu, Ulaştırma Bakanlığının İstanbul’da gerçekleştirdiği ve faal durumda olan metro hatları hakkında bilgi verirken İBB’nin yapımına katkı sağlamadığı projeler olduğunu söyledi.

İmamoğlu’nun sıfırdan başlayıp bitirdiği metro olmadığını belirten Uraloğlu, İmamoğlu’nun göreve başladığında metro hatlarında test sürüşleri yapıldığını ve kendisinin bir projeyi sıfırdan başlayıp bitirmediğini dile getirdi. Uraloğlu, İBB’nin 5 metro hattını önceki dönemde AK Parti yönetiminin tamamladığını belirtti. Ayrıca, İBB’nin sadece 8.1 kilometrelik bir metro hattını tamamladığını ve diğer projelerin çoğunun önceki yönetim tarafından yapıldığını açıkladı.

Uraloğlu, İBB’nin devralmış olduğu metro hattında yaşanan gecikmelere de değindi. Çekmeköy-Sultanbeyli-Sarıgazi-Yenidoğan hattında yaşanan gecikmeleri anlatan Uraloğlu, İBB’nin bu projeyi reddetmesi sonucunda 4 yıl boyunca projenin durduğunu ve sonra tekrar başladığını söyledi. Ayrıca, İBB’nin üstlenmediği ve devir etmediği projeler hakkında bilgi verdi.

Son olarak, Uraloğlu İstanbul’da yapılması gereken 600 kilometre daha metro olduğunu belirtti. Bu projelerin uygun şekilde organize edilmesi ve finansman bulunması durumunda 10 yılda tamamlanabileceğini söyledi. Uraloğlu, İstanbul’un kentsel dönüşüm ve ulaşım sorunlarını çözmek için metrolara ağırlık verilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, İstanbul’un farklı bölgelerine yapılacak metro projelerinin İstanbul’un ulaşım sorunlarına büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ulaştırma Bakanlığı Dikkat Çeken Açıklama! İmamoğlu’na Cevap: “Taşeronluk Asla Kötü Değildir”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!