Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 6 Şubat depremlerinin bölgenin ulaştırma ve haberleşme sistemlerine 35,43 milyar lira harcama yapılacağını açıkladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 6 Şubat tarihli depremlerin yarattığı hasarın giderilmesi için bu yıl toplamda 35,43 milyar lira harcama yapılacağını açıkladı. Uraloğlu’nun verdiği bilgilere göre depremin etkilediği bölgelerde yolların sadece yüzde 2’sinin hasar görmesi dikkate değerdi. Bu kapsamda, ulaşım yollarının açık tutulması ve iletişimin kesilmemesi için 7/24 sahadaydılar. AFAD Yönetim Merkezi ile koordineli olarak 720 bin vatandaş bölgeden tahliye edildi. Bakan Uraloğlu aynı zamanda, yaşanan hasarların onarımı için toplamda 68,40 milyar lira harcama yapılacağını ifade etti. Kendisi ayrıca, depremin yol açtığı hasarı önlemek için 26,4 milyar lira tutarında yatırım harcaması planladıklarını vurguladı.

Uraloğlu’nun açıklamalarına göre depremde etkilenen yollar için 2023 yılında 6,3 milyar lira harcama yapılmış ve 2024 yılında da 12 milyar lira harcamayı planlıyorlar. Yolların onarımı ve bu yollardaki sinyalizasyon, korkuluk ve işaretçilerinin ayrıca yenilendiğini belirtti. Ayrıca, trafik güvenliği tedbirlerini artırmak için tüm köprülerin bakım ve onarımlarının gerçekleştirilerek depremde hasar gören tarihi köprülerin onarımlarının devam ettiğini söyledi. Karayolları Genel Müdürlüğü’ne verilen sorumluluk çerçevesinde 5 ilde toplam 38 bin konutun inşası için 4 proje ve 8 yapım ihalesi gerçekleştirildiğini ve yapım çalışmalarına hızla devam edildiğini ifade etti.

Hasardan etkilenen demir yolu ağları için de 26,4 milyar lira yatırım harcaması planladıklarını söyleyen Bakan Uraloğlu, havalimanlarındaki hasarlar için de 9,6 milyar lira tutarında yatırım harcaması yapılmasının planlandığını açıkladı. Hatay Havalimanı’ndaki inşaat çalışmalarına dair bilgileri de paylaşan Uraloğlu, yapılan çalışmaların depremlerden etkilenmeden hizmet verecek şekilde planlandığını aktardı. Uraloğlu ayrıca, inşa edilecek yeni pistler ve taksi yolları hakkında bilgi verdi.

Son olarak, Uraloğlu Cumhurbaşkanlığı kararıyla rezerv alanların imarı ve bağlantı yollarının sorumluluğunun Karayolları Genel Müdürlüğü’ne verildiğini hatırlattı.إن القلعة مكان تاريخي في بيروت، وتقع في وسط المدينة على جزء مرتفع من الساحل. تشمل القلعة المكتبات ومكان واجتماعي. تعتبر قلعة بيروت القلعة الرئيسية لمدينة بيروت، وقد بنيت في الفترة الأيوبية. ومن المعلوم أن القلعة تعرضت للعديد من الحملات العسكرية والدمار من قبل القوات الفرنسية في عهد الانتداب.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 6 Şubat depremlerinin bölgenin ulaştırma ve haberleşme sistemlerine 35,43 milyar lira harcama yapılacağını açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!