Unilever İşten Çıkarmalarıyla Şokta! 7 bin 500 kişi işsiz kalacak!

OsQNHtYWZU6qxEMyU rP1g.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Unilever, merkezi İngiltere’de bulunan ve dünya genelinde faaliyet gösteren bir şirkettir. Unilever, ofislerinde çalışan 7 bin 500 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu. Şirket, gelecek üç yıl içinde 800 milyon euro maliyet tasarrufu için bir yapılanma programı başlatacak.

Unilever, dünya genelinde ağırlıklı olarak ofislerde çalışan yaklaşık 7 bin 500 kişinin işine son verecek. Şirketin yaptığı açıklamada, bu değişikliklerin maliyetini 2025 yılına kadar tamamlamayı hedeflediği belirtildi. Bu süre zarfında, yaklaşık 1,2 birimlik bir ciro oluşturması beklenen bir maliyet azaltma programı da başlatılmış olacak.

Ayrıca, Unilever dondurma üretim birimini ayrı bir şirkete dönüştürme planları yapıyor. Unilever’in sahip olduğu markalar arasında “Langnese”, “Magnum” ve “Ben & Jerry’s” gibi bilinen markalar var. Bu dondurma biriminin bağımsız bir şirkete dönüştürülmesi de 2025 sonuna kadar tamamlanacak.

Unilever’in dünya genelinde 128 binden fazla çalışanı bulunuyor. Bu insanların çoğunluğu ofislerde görev yapıyor ve şirketin maliyet azaltma programı bu insanları etkileyecek. İngiliz şirket, planını duyurmasının ardından hisse senetlerinin değerinde yüksek bir artış yaşandı.

Unilever’in maliyet tasarrufu amaçlı bu adımları, şirketin geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemesini bekleyen bir karar. Yapılan değişiklikler, şirketin daha rekabetçi hale gelmesine ve uzun vadeli büyümesini desteklemesine yardımcı olabilir. Unilever, toplum ve çevre odaklı sürdürülebilirlik amaçları için de bu adımların önemli olduğunu düşünüyor.

Sonuç olarak, Unilever’in işten çıkarma kararı dünya genelinde birçok kişiyi etkileyecek olsa da şirketin uzun vadeli hedeflerine daha sağlam adımlarla ilerlemesine katkı sağlayabilir. Unilever’in dondurma birimini ayrı bir şirkete dönüştürme planları da şirketin daha fazla odaklanmasını ve büyümesini destekleyebilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Unilever İşten Çıkarmalarıyla Şokta! 7 bin 500 kişi işsiz kalacak!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!