Üniversite öğrencilerine teknolojik cihaz desteği hakkında ayrıntılar Resmi Gazete’de duyuruldu.

Üniversite öğrencilerine teknolojik cihaz desteği hakkında ayrıntılar Resmi Gazete’de duyuruldu.

Üniversite öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği ile ilgili detaylar Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan tebliğ ile öğrencilere cep telefonu satış bedelinin yüzde 44,44’ü, bilgisayar cihazının ise yüzde 16,66’sı destek olarak verilecek. Açıköğretim programları hariç diğer üniversite öğrencileri bu haktan yararlanabilecek.

Öğrenciler, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bilişim sistemi üzerinden başvuru yaparak bilgisayar, cep telefonu ve internet desteğinden faydalanabilecekler. Bu hizmetten bir seferliğine yararlanabilecekler. Başvuru için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Öğrencilerin, satın alma tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olması ve teknolojik cihazın vergiler dahil nihai satış bedelinin 9 bin 500 liradan az olması koşulu bulunuyor. Ayrıca cihaz faturasının öğrencinin TC kimlik numarasını içermesi ve banka IBAN numarası ile telefon hattının öğrenciye ait olması gerekiyor.

İnternet desteği ise bir hatla sınırlı olacak, iki ay boyunca ücretsiz ve aylık 10 GB şeklinde yıllık 120 GB olarak verilecek. Kullanılmayan internet desteği bir sonraki aya devredilemeyecek. Ayrıca öğrenciye ait numaranın başka bir mobil şebeke işletmecisine taşınması halinde söz konusu destek sonlandırılacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğin tam metnine erişmek için [buraya](https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2023/11/20231114-13.htm) tıklayabilirsiniz. Bu yeni düzenleme ile üniversite öğrencilerinin teknolojik cihaz ve internet desteğine daha kolay ulaşabileceği ve bu alandaki ihtiyaçlarının karşılanabileceği önemli bir adım atılmış olacak.

Yorum gönder

You May Have Missed