Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi disipline sevk edildi!

65fc4ef2a5296410.jpg
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi Abdurrahman Akyüz, gündemde büyük yankı uyandıran açıklamaları nedeniyle partisi tarafından disipline sevk edildi. Akyüz, yerel seçimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kendisinin, liderleri Necmettin Erbakan’ın hayatta olsaydı Murat Kurum’u belediye başkanı yapmalarını beklerdiğini belirtti. Ayrıca, Erbakan’ın Cumhur İttifakı’nın yanında yer alacağını düşündüğünü ifade etti.

Abdurrahman Akyüz, geçen seneki seçimlerde Cumhur İttifakı içinde yer aldıklarını ve hala bu durumu savunduğunu söyledi. Ancak, özellikle büyükşehirlerde ittifak olmadığını dile getirerek, mevcut durumun gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı. İstanbul seçimleri için de ittifakın önemli olduğunu düşündüğünü belirtti.

Akyüz’ün bu açıklamalarının ardından, Yeniden Refah Partisi tarafından karşı bir hamle geldi. Parti, Akyüz’ü Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk ettiğini duyurdu. Akyüz’ün parti disiplinini yok sayan, görev ve yetki sınırlarını aşan açıklamalarda bulunduğu gerekçesiyle disipline sevk edildiği belirtildi.

Yeniden Refah Partisi, yaptığı bir açıklamada, partinin Milli Görüş çizgisinde ilerlemeye devam ettiğini vurguladı. Partinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın Mehmet Altınöz olduğu belirtildi. İstanbul teşkilatlarının da Altınöz ile birlikte Milli Görüş Belediyeciliği dönemini yeniden başlatmak için mücadele ettikleri ifade edildi.

Abdurrahman Akyüz, Necmettin Erbakan’ın fikirlerini ve siyasi duruşunu benimseyerek, partisinin politikalarını şekillendirmeye çalıştığı belirtildi. Ancak, partinin resmi açıklamalarına aykırı düşen açıklamaları nedeniyle disipline sevk edildiği görüldü.

Sonuç olarak, siyasi partiler içinde fikir birliği sağlanması ve disiplinin korunması önemli bir husustur. Parti içindeki farklı görüşlerin demokratik bir şekilde ifade edilmesi ve tartışılması elbette mümkündür, ancak resmi politika ve kararlara aykırı açıklamaların ciddi sonuçları olabileceği unutulmamalıdır. Disiplin mekanizmalarının işleyişini sağlamak, partilerin istikrarını ve güvenilirliğini korumak adına önemli bir adımdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi disipline sevk edildi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!