Yılmaz: Türkiye’nin Ekonomik Durumu ve İstikrar Hedefleri!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl’de AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programında iş insanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi. Yılmaz, programda yaptığı konuşmada Türkiye’nin ihracatının 256 milyar dolara ulaştığını, turizm gelirinin ise 54 milyar doların üzerinde olduğunu belirtti. Ayrıca, istihdamın 32 milyon seviyesini aşarak arttığını vurguladı. Ancak, enflasyonda yaşanan sıkıntıya dikkat çekerek, fiyat istikrarında problemlerin devam ettiğini ifade etti.

Yılmaz, Türkiye’nin milli gelirinin 1 trilyon doları geçerek 1,1 trilyonun üzerine çıktığını ve reel ekonomide başarılı olduğunu söyledi. Ancak, enflasyonun fiyat istikrarında hala sıkıntı yarattığını belirtti. Bu konuda yeni planlar ve programlar geliştirdiklerini ve bunları uygulamaya koyduklarını dile getirdi. Önümüzdeki dönemde enflasyonun düşüşe geçeceğini ve 2026 yılında tek haneli rakamlara ulaşılacağını öngördü.

Yılmaz, plan ve programın uygulanmasının önemine vurgu yaparak, siyasi istikrarın ve programlı hareket etmenin sonuçları almak için kritik olduğunu belirtti. Vatandaşların kendilerine neden güvendiğini açıklayarak, yapamayacakları şeyleri vaat etmediklerini ve söz verdikleri şeyleri yerine getirdiklerini ifade etti. Bu sayede halkın güveninin kazanıldığını ve bu güvenin korunması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, ekonomik alanlarda yaşanan gelişmelerin toplumun geniş kesimleriyle paylaşıldığını ve vatandaşların refahı için çaba harcadıklarını belirtti. Programın uygulanmasıyla bütçe açıklarının azaldığını, Merkez Bankası rezervlerinin yükseldiğini ve kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye’nin notunu artırmaya başladığını ifade etti. Türkiye’nin güvenin arttığını ve programın başarılı bir şekilde ilerlediğini söyledi.

Son olarak, Türkiye’nin geleceğine güvenle bakılması gerektiğini ve spekülasyonlara prim verilmemesi gerektiğini söyleyen Yılmaz, siyasi iradenin arkasında olduklarını ve ekonomik politikalarını şeffaf bir şekilde izlediklerini belirtti. Programın başarılı bir şekilde uygulanmasıyla Türkiye’nin daha iyi günler göreceğini ve hedeflerine emin adımlarla ilerlediğini ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yılmaz: Türkiye’nin Ekonomik Durumu ve İstikrar Hedefleri!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!