Yunanistan Başbakanı Türkiye’nin Savunma Gücüne Övgüde Bulundu: “Türkiye Çok Önemli Bir Savunma Sanayi İhracatına Sahip”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayisindeki ilerlemeleri övücü sözlerle dile getirdi. Miçotakis, Türkiye’nin önemli bir savunma sanayi ihracatına sahip olduğunu ifade ederken, Yunanistan’ın ise geçmişin eksiklerini tamamlamaya çalıştığını söyledi. Başbakan, Türkiye ve Yunanistan arasında Aralık 2023’te imzalanan Dostane İlişkiler ve İyi Komşuluk Hakkında Atina Bildirgesi’nin ilişkileri normalleştirme sürecine soktuğunu belirterek, Türkiye’yi ziyaret etmeyi planladığını açıkladı. Ayrıca, Yunanistan’ın F-35 filosu almaya hazır olduğunu ve ABD’den bazı askeri malzemelerin ücretsiz olarak temin edilebileceğini belirtti. Miçotakis, F-35’leri tek seferde almayacaklarını, 2020’lerin sonuna kadar 40 adet F-35 alımı planlandığını ifade etti.
Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayisindeki gelişmeleri öven Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye’nin savunma sanayi ihracatında büyük bir rol oynadığını belirtti. Başbakan, Yunanistan’ın ise hala geçmişin eksiklerini tamamlamaya çalıştığını ifade etti. Miçotakis, Türkiye ve Yunanistan arasında Aralık 2023’te imzalanan Dostane İlişkiler ve İyi Komşuluk Hakkında Atina Bildirgesi’nin ilişkileri normalleştirme sürecine soktuğunu ve Türkiye’yi ziyaret etmeyi planladığını açıkladı. Ayrıca, Yunanistan’ın F-35 filosu almaya hazır olduğunu ve ABD’den bazı askeri malzemelerin ücretsiz olarak temin edilebileceğini belirtti. Miçotakis, 40 adet F-35 alımı için mali kaynak sağladıklarını ve bu alımların 2020’lerin sonuna kadar gerçekleşeceğini ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yunanistan Başbakanı Türkiye’nin Savunma Gücüne Övgüde Bulundu: “Türkiye Çok Önemli Bir Savunma Sanayi İhracatına Sahip”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Habergen ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!